„Niebieskie Igrzyska"

W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - National Autism Awareness Month. Od 2008 roku na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie zostali włączeni do udziału w akcji pt.  Niebieskie Igrzyska 2023 organizowanej  przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. Jest to wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo-integracyjnym, którego celem jest pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Patronat nad Niebieskimi Igrzyskami objął Polski Komitet Olimpijski. W ramach działań zaplanowanych w tym wydarzeniu uczniowie wzięli udział w prelekcjach poświęconych tematom związanym z zaburzeniem, jakim jest autyzm. Uczniowie klas drugich brali także udział w „ niebieskich igrzyskach” zorganizowanych na hali sportowej.